מסלולי הגיוס ליחידה

"הצבא שלנו בנוי על יקר האדם" -דוד בן גוריון

מסלול גיוס לוחמים

דמות הלוחם:

"לוחם יבשה ייעודי ורב-כשירויות, יצירתי, יוזם, מקצועי, עצמאי ואחראי, קל, גמיש וקר רוח בעל יכולת לעבור בין מצבים, לפעול לבד במצבי לחץ וחוסן מנטאלי מקצוען בכל מתארי החילוץ, בהפעלת מעטפות אוויריות, בטיפול רפואי ובהישרדות".

Play Video

שלבי הכשרת הלוחם:

מסלול רופאים לוחמים

המסלול שעוברים בשביל להיות "רופא לוחם" ביחידה הוא מסלול מורכב שלא מתאים לכל רופא. את המסלול של הרופאים יסיימו רק הטובים שבטובי הרופאים של מדינת ישראל, והם, ורק הם, יזכו להיות רופאים לוחמים ביחידה.

Play Video

שלבי הכשרת הרופא הלוחם:

מסלול גיוס של מתנדבים

על התהליך:

מתנדבים בצה"ל הם חיילים שבמהלך הליכי המיון הראשוניים אותם עברו נקבע להם פרופיל 21, הפוטר אותם משירות צבאי מסיבה רפואית או נפשית, ובחרו בכל זאת להתנדב לצה"ל. המתנדבים נחשבים חיילים ככלל חיילי צה"ל וחלים עליהם כל החובות והזכויות החלים על משרתי החובה, יחד עם זאת, הם משרתים בהתאם למגבלות הרפואיות שנקבעו להם על ידי מקרפ"ר (מפקדת קצין רפואה ראשי). ההתנדבות ליחידה נעשית באופן הבא: מתנדבים על רקע רפואי (בלבד) אשר קיבלו את אישור ההתנדבות על-ידי מדור מתנדבים של מיט"ב, יפנו למדור מתנדבים חה"א במספר 03-6063561 ויבקשו להתראיין ליחידה 669. בהצלחה!

מסלול גיוס של תומכי לחימה (תקן 1809)

מכירים מישהו/י שעשויים להתאים לשירות ביחידה כתומך לחימה? בוגרי יחידה בלבד רשאים לרשום מלש"בים פוטנציאלים ליחידה (בכיתה י"ב). צרו קשר עם משרד מיון יחידה. הגיבוש חל פעם בשנה ומספר המקומות מצומצמם מאוד, קחו זאת בחשבון.

Skip to content